Banka Kredi Faiz Hesaplama

Banka faiz hesaplama aşağıdaki form kullanarak hesaplanabilir. Aylık ödeme planı ve ödeyecek faiz hesaplanabilir.


Yukarıda yer alan banka kredi faiz hesaplama formunu kullanırken sorun mu yaşıyorsunuz? Sistemin işleyişini açıkladığımız yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Konut Kredisi

Ev almak için kredi kullanmak durumunda kalınması halinde, bankaların sunduğu konut kredisi ürünü tercih edilmelidir.

Araç Kredisi

Binek otomobil veya ticari araç almak isteyen kişiler için bankaların sunduğu kredi ürünüdür.

Tatil Kredisi

Tüm senenin yorgunluğunun atılması için tatil yapmamız gerekebilir. Tatil kredisi özünde bir ihtiyaç kredisi olmakla birlikte; sıkça tercih edilmesinden dolayı kendi adıyla anılır olmuştur.

Sağlık Kredisi

Sağlık harcamaları elzem olduğu kadar pahalıdır. Dünya da sağlık yatırımları ve harcamaları günden güne artmaktadır. Böylelikle sağlık kurumları ile bankalar ihtiyaca göre daha spesifik ürün paketleri hazırlayarak müşterilerine sunmaktadır. Özel Sağlık Sigortaları veya Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Eşya Kredisi

Evimize Beyaz eşya veya mobilya alımında nakit desteği olarak sunulan bir kredi çeşididir. Genelde küçük miktarlı krediler olduğu için riskli düşüktür. Ayrıca, bankalar bu tür kredilerden rakabetçi olmak için dosya masrafı adı altında bir meblağ almaktan kaçınabilirler. Hesaplama yaparken bu bilgiyi dikkate almanızda fayda var.

Evlilik Kredisi

Yeni evlenen ve düğün yapacak çiftlere destek amacıyla sunulan bir ihtiyaç kredisi ürünüdür. Genelde “taksit erteleme” olanakları yada “artan taksitli” borçlanma kampanyaları ile sunulur.

Evlilik sebebi ile kredi almayı düşünüyorsanız hesaplama yaparken bu bilgileri göz önünde bulundurabilirsiniz. Daha spesifik ve düşük miktarlı ihtiyaçlarınız için krediye ihtiyaç duyuyorsanız evlilik kredisi yerine eşya kredisi de kullanabilirsiniz.

Alışveriş Kredisi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından Kredi kartlarına taksit sınırlaması getirilmektedir. Böylelikle harcamalarda kullanmak üzere “alışveriş kredisi” ön plana çıkan bir ihtiyaç kredisi çeşididir.

Özellikle teknoloji mağazalarının bankalar ile anlaşmaları üzerine dosya masrafsız olarak sunulmaktadır. Ayrıca, Bankanızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Sonuç olarak hesaplama yaparken bu bilgiye dikkat edebilirsiniz.

Bedelli Askerlik Kredisi

Kalıcı Bedelli Askerlik Düzenlemesi ile daha da hareketleneceğini düşündüğümüz ihtiyaç kredisidir. Meclise sunulan teklifte bir değişiklik olmazsa 30 bin TL olacağı düşünülmektedir. Böylelikle bedelli askerlik olanağından yararlanma imkanı doğmaktadır.

Bedelli askerlik kredisi fırsatlarını kaçırmamak için hemen bedelli askerlik kredisi sorgulayın, en avantajlı faiz oranına sahip bedelli askerlik kredisine başvurun! Bankanızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Eğitim Kredisi

Eğitim kredisi, genel olarak eğitim ve öğretim yılı içerisinde ortaya çıkan masrafların karşılanması için hazırlanmış olsa da, daha çok özel okul (kolej, vakıf üniversiteleri vb) ödemeleri için tercih edilmektedir.

Kredileri aylık geri ödeme tutarları düşük tüketici kredileridir. Eğitim kredisi hesaplama işlemi yaparken bu bilgiyi dikkate almanızda yarar var.

Sonuç olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ‘nun internet sitesinden kapsamlı veri analizi yapabilirsiniz. Umarım faydalı olmuştur.